İlter Danışmanlık

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi

Hizmet sunan firmalar tarafından ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi talep edilmektedir. Firmaların hizmet sunma alanında çeşitli rakipleri bulunur. Rakiplerin birbirine üstünlük kurmak amacıyla farklı yöntemlere başvurduğu görülür. Temelde amaç, daha çok tercih edilebilir olmakla birlikte müşteri memnuniyeti sağlamaktır.

Ankara’da belge danışmanlık firması olarak hizmet veren İlter Danışmanlık, bugüne kadar bir çok kurum ve firmalara hizmet vermiştir. ISO 10002 Müşteri Memnuniyet Yönetim Sistemi Belgesi hakkında detaylı bilgi ve fiyat için 0533 251 6943 numaralı telefondan ya da aşağıda bulunan whatsapp butonu ile bize ulaşabilirsiniz.

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Nedir?

Müşteri memnuniyeti yönetim sistemi; firmaların müşteri memnuniyeti sağlamak, oluşabilecek aksaklıkların önüne geçmek, firma çalışanlarına bu konuda eğitim vermek gibi çeşitli aşamalardan oluşur. Alınacak olan ISO 10002 belgesi sayesinde hem hizmet sunan firma hem de bu firmayı tercih eden müşteriler güvence altına alınır.

Alınacak ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi, firmaların daha iyi hizmet sunmasını ve buna bağlı olarak memnuniyet oranını arttırır. Standardın uygulanması sonucunda verilen bu belge sayesinde firmanızı güvence altına alabilirsiniz. 

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesinin Firmalara ve Müşterilere Avantajları Nelerdir?

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi, ilk bakışta sadece firmaların avantajına gibi görülse de aynı zamanda müşterilere de hitap etmektedir. Hizmet sunan firmaların temel amacı tahmin edildiği üzere müşteri memnuniyeti sağlamaktır. Fakat durum bununla sınırlı kalmaz.

ISO 10002 eğitimi alan firmaların elde edeceği avantajlar arasında:

 • Müşteri beklentilerini, önerileri saptamak,
 • Var olan beklentileri karşılamak,
 • Oluşabilecek sorunlara yönelik olarak hazırlık yapmak,
 • Oluşmuş sorunları çözüme ulaştıracak firmalarla iletişime geçmek,
 • Olası sorunların önüne geçmek,
 • Müşteri ile sorun yaşamış firmaların gelişimini sağlamak bulunuyor.

Bununla birlikte, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi müşterilere de avantajlar sunar. Bu avantajlar:

 • Müşterilerde süreklilik sağlanır,
 • Müşterinin memnuniyet artışı sağlanır,
 • Var olan hizmetlerin fiyatları belirli şekilde korunması sağlanır,
 • Sadece hizmet sırasında değil hizmet sonrasında da güvence altına alınır,
 • Müşteri hakları genel olarak koruma altına alınır.

Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi Süreci Nasıldır?

ISO 10002 Belgelendirme sürecinde firmaların katılımı neticesinde belirli bir süreç planlanır. Planlanan bu sürecin gerçekleşmesi amacıyla belgeyi verecek firmalar tarafından farklı ilerleme sağlanabilir. Burada önemli olan, hizmeti alacak olan firmanın doğru seçim yapmasıdır. Güvenilir ve geçerliği olan belgeyi elde etmek ve eğitim sonrası da destek alabilmek gerekir.

 ISO 10002 standardı içeriği ve aşamaları:

 • Müşteri memnuniyeti elde etme hakkında genel eğitim,
 • Oluşan sorunları çözüme kavuşturmak adına problem çözme becerileri,
 • Firmanın rakip firmaların önüne geçmek adına izlemesi gereken yollar,
 • Olası problemlerin saptanması ve önlenmesine dair detaylar,
 • Oluşan problemleri gidermek adına başvurulması gereken kurum ve kuruluşların bilgisi,

Müşteri ile oluşacak problemin çözümü adına firmaya yardımcı olmak bulunuyor.

10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetimi Sistemi Hizmet Belgesi Nereden Alınır?

Geçerlik ve güvenirliği bulunan belgelendirme firmamız, büyük ve küçük çaplı tüm hizmet veren firmalara yardımcı olmaktadır. Profesyonel hizmet sunmak amacıyla geliştirilen sistemlerimizden siz de yararlanabilirsiniz. Eğer ihtiyacınız olan ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi ise doğru adreste olduğunuzu bilmelisiniz.

Profesyonel ve titiz bir şekilde hazırlanan belgelendirme süreci firmanın hangi sektörde olduğu fark etmeksizin müşteri memnuniyetine odaklanır. Hizmet sektöründe özellikle müşteri potansiyelini arttırmak ve sorunların ortadan kakmasını önlemek amacıyla firmaların bu konuda ihtiyacı olduğunun farkındayız.

Sadece ulusal değil, uluslararası alanda da kabul görmüş standartları oluşturmak adına sahip olmanız gereken tüm bilgileri ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetimi Hizmet Belgesi eğitimi kapsamında alabilirsiniz. Böylece diğer firmalarla yani rakiplerinizle farklılaşacaksınız. Elinizde olan müşterilerin memnuniyetini arttırarak kalıcı olmasını sağlarken aynı zamanda yeni müşterilerin de oluşumuna zemin hazırlarsınız.

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi ihtiyacınızı gidermek adına firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Firmanızın bulunduğu sektör ve alanı göz önünde bulundurarak ihtiyaçlarınızı saptayarak ilerliyoruz. Böylece hedeflediğiniz konuma daha rahat ve profesyonel bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Bunun için firmamız çalışanlarıyla birlikte sizlere her anlamda destek olmaya devam edecektir.

Böylece kısa sürede müşteri memnuniyeti elde etmenin detaylarını, var olan sorunları gidermenin avantajlarını elde edebilirsiniz. Aynı avantajı müşterilerinize de yaşatabilirsiniz.

İLTER DANIŞMANLIK

Ücretsiz bilgilendirme için bizimle iletişime geçin.