İlter Danışmanlık

TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi

Bilgi almak için bizimle iletişime geçin

TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi

TSE Hizmet Yeterlilik belgesi, firmaların belirli bir standarda sahip olacak şekilde üretim/hizmet yapmasını, hizmet yerinin uygunluğunu ve hizmet sunmasının onayını temsil eder. Yapılan iş bazında hazırlanan standartların uygulanması sonucu TSE (Türk Standartları Enstitüsü) tarafından verilen belgedir.

TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi Nedir?

TSE kapsamında bulunan TSE Hizmet Yeterlilik belgesi, firmaların belirli standart çerçevesinde hizmetin sağlandığı yerin uygunluğunu teyid eder. 

TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi

Hizmet Yeterlilik Belgesi Hangi Firmalara Verilir?

Bahsedilen TSE Hizmet Yeterlilik belgeleri çok geniş kapsamda verilebilmektedir. TSE (Türk Standartları Enstitüsü) tarafından oluşturulmuş sektör standardı olan tüm firmalara standardın gereklilikleri sağlanması durumunda verilir.  Mevcut olmayan sektörlerle ilgili standart oluşturulması için TSE’ye öneri/talep verilebilir.

TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi Neden Alınmalı?

Daha önce TSE Hizmet Yeterlilik belgesi almayan firmalar tarafından bu belgenin önemi konusunda araştırmalar yaptığı görülüyor. TSE tarafından sağlanan standartlara uygun olduğunuzu belirtmek, firmanızın sahip olduğu mevcut standartlara uygun olarak hizmet verdiğini tescillemek için alınması gereken bir belgedir.

Bununla kalmayarak TSE Hizmet yeterlilik belgesi, firmayı tercih edecek olan müşterilere de mesaj vermektedir. Özellikle bu alanda bilinçli olan müşteriler tarafından belirli standardı yakaladığını anlamak amacıyla bu Belge aranır. Devlet ihalelerinde istenen bir belgedir. TSE-HYB olarak bulunan damganın var olması müşterilerinizin sizi tercih etme noktasında artışa sebep olur.

TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır?

Eğer siz de firmanızın profesyonelliğini arttırmak adına TSE Hizmet Yeterlilik belgeleri almak ve bu alanda bilgilenmek istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Belgelendirme firması olarak sizlere, bu alanda temin edeceğiniz belgeleri elde etmek adına hizmet sunmaya devam ediyoruz.

Başvuru sonrasında gerekli evrak ve incelemeler yapılacaktır. Bu incelemeler firmanızın çalışma alanı kapsamında gerçekleşir. Firma olarak eksik görülen alanlarda da sizlere bilgilendirme yapılarak, bunları gidermeniz sağlanacaktır. 

TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi Sorgulama

TSE Hizmet Yeterlilik belgesi sorgulama yapılarak var olup olmadığı, güncel olup olmadığı saptanabilir. Özellikle hizmet alanlarının devredilmesi sırasında dikkat etmeniz gereken aşamalardan birisidir.

İLTER DANIŞMANLIK

Ücretsiz bilgilendirme için bizimle iletişime geçin.

Call Now ButtonHemen Ara