İlter Danışmanlık

ISO 9001 Belgesi Kullanımı ve Yararları

ISO 9001 belgesi kullanımı ve yararları ile kurum ve firmaların dikkatini çekmektedir. Oluşturulan bu belge sayesinde kuruluşların sağlaması gereken standartlara eriştiği kanıtlanır. Bu durum hem zorunlu olarak sahip olunması gereken özelliklerin varlığına işaret eder hem de hizmet, ürün almak isteyen müşteriler tarafından takdirle karşılanır.

ISO 9001 Kullanımı ve Yararları

ISO 9001 Belgesi Kullanımı Nedir, ISO 9001 Ne Demek?

İlk etapta ISO 9001 belgesi kullanımı nedir, ne anlama gelir gibi sorgulamalar dikkat çekmektedir. ISO belgeleri kısaca standardize edilmiş belgeleri kapsamaktadır. International Organization of Standardizasyon kelimelerinin kısaltılmışı olarak karşımıza çıkar.

 ISO 9001 bu standartlardan biridir ve en bilinenidir.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi kurulan firmaya sistemli çalışma, takip, müşteri memnuniyeti, izlenebilirlik gibi artıları kazandırır.

ISO 9001 belgesi kullanımı ve yararları kısmına geçmeden önce bu belgenin hangi eğitime karşılık geldiğine bakmak gerekiyor. ISO 9001, Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi olarak adlandırılır. Kurum ve kuruluş sahibi kişilerin kurumsal anlamda sahip olması gereken bir dizi standartlaşmış özelliklere sahip olması için gerekli olan özellikleri kapsar.

ISO 9001 Eğitimi

Kişi ya da kurumların ISO 9001 belgesinin temin edebilmesi amacıyla öncelikle kısa bir eğitimden geçmesi gerekiyor. Bu geleneksel eğitimlerden farklı olarak gerçekleşmektedir. Yapılan hizmet ya da satışa sunulan ürün sonrası müşteri memnuniyetini arttırmak adına bilgilendirme yapılır. Alınacak eğitim sonrasında piyasada var olan girişimcilik örneği olması gereken standartlarla birlikte ilerleyecektir.

ISO 9001 Belgesi Kullanımı Ne İşe Yarar? ISO 9001 Belgesi Kullanımı ve Yararları Neler?

ISO 9001 belgesi kullanımı bazı durumlarda zorunlu olarak (Kamu İhale Kanun, Müşteri talebi vs) bulunsa da aslında her koşulda kuruluşa faydası yer almaktadır. Danışmanlık hizmetini takiben alınacak olan bu belgenin müşteri yönetimi, ürün kalitesini arttırma, satış sonrası müşteri desteği gibi farklı aşamalarda faydaları bulunmaktadır.

Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alındıktan sonra kurum/firma var olduğu sektör içerisinde sahip olması gereken ‘kalite’ konusunda fikir sahibi olacaktır. Kalitesiz yürütülen bir iş/hizmet sonucunda kâr getirmeyecektir veya daha az getirecek ve sorunlu çalışmalar yapacaktır. Aslında verilen tüm eğitimlerin temelde amacı da kâr oranını yükselterek, memnun müşteri topluluğu oluşturmaktır.

Bununla sınırlı kalmayan ISO 9001 standardının kurulumu belgelendirmenin yararları arasında:

  • Var olan kurumda ‘kalite’ standartlarının oluşturulması,
  • Kaliteye dair bakış açısı değişimi ve iyileştirmeler,
  • Kurumda yönetimi daha etkin hale getirmek,
  • Maliyetleri olabildiğince azaltmak,
  • İşveren ve çalışanların tatminkârlığını arttırmak,
  • İletişimi kuvvetlendirmek,
  • İade oranlarının minimuma çekilmesi,
  • Hizmetlerin sürekli hale gelmesi,
  • Müşteri memnuniyetinin artması, şikayetlerinin yok olmasını sağlamak bulunmaktadır.

Yeni kurulacak bir kurumun başında yer alacaksanız, şirketinizin daha iyi bir kalite yakalaması adına siz de ISO 9001 belgesi almalısınız.

ISO 9001 Belgesi Faydaları konusunda daha detaylı bilgi için www.isodanisman.com/iso-9001-belgesi-faydalari/ linkine tıklayarak inceleyebilirsiniz.

ISO 9001 Sertifikası Kısa Sürede Nasıl Alınır?

Kişi ya da kişiler tarafından ISO 9001 belgesi kullanımı ve yararları konusunda eminlik sağlandıktan sonra belgeyi alma yolları aranır. ISO 9001 Belgesi farklı yöntemlerle doğrudan belgeyi alabilme yöntemleri elbette mevcuttur. Ancak bu aşamada rehber niteliğinde bir Danışman firma ile çalışmak gerekir.

Günümüzde Yönetim Sistem Danışmanlık hizmeti veren kuruluşlar bulunur. Bahsedilen bu kuruluşlar ISO belgeleri almak isteyenlere rehber niteliğinde yol gösterir. Kişisel olarak belge temin etme yolu elbette vardır. Ancak yapılan yanlış işlemler ekstra maliyet ve zaman kaybı yaratır. Bu yüzden alanında uzman bireylerden yardım alarak belgeyi temin etmek gerekir.

Anlaşacağınız firma size ISO 9001 kullanımı ve yararları konusunda da ayrıntılı bilgilendirme yapar. Belgenin önemini daha iyi kavradıktan sonra firma tarafından işlemler başlatılır. İlk aşamada ihtiyacınız olan belgeyi verecek kurumla sizin adınıza iletişime geçilir.  Sizin adınıza işlemler profesyonel bir şekilde sağlanır.

ISO 9001 Belgesi Veren Kuruluşlar Hangileri?

Her ne kadar ISO belgeleri veren kuruluşlar gün geçtikçe artsa da bu konuda dikkatli olmakta fayda vardır. Zira her firma size doğru danışmanlık hizmetini yerine getirmeyecektir. Oluşan kalite ve standartlaşmanın farklı olması araştırmaların daha derinlemesine yapılmasına sebep olur.

Siz de isodanisman.com sitesi üzerinden araştırmalarınızı yaparak İlter Danışmanlık kapsamında tecrübelerimizden faydalanabilirsiniz. Kısa sürede ihtiyacınız olan ISO belgeleri tarafınıza kazandırılmaktadır. Bununla kalmayarak temelde ISO 9001 belgesi kullanımı ve yararları konusunda olduğu gibi diğer ISO belgeleri hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

ISO 9001 Belgesi Fiyatı Ne Kadar?

İlter Danışmanlık kapsamında istenen Yönetim Sistemleri belgesi için danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Standart, sektör, çalışan sayısı vs. gibi ayrıntılarla teklif çalışması yapılmaktadır. Her bir belge için fiyatlandırma ayrı olarak hesaplanacaktır. Eğer siz de bu konuda detaylı bilgi almak isterseniz firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

İLTER DANIŞMANLIK

Ücretsiz bilgilendirme için bizimle iletişime geçin.

Call Now ButtonHemen Ara